Zoopsycholog

Ze zwierzętami domowymi obcujemy nieustannie w naszych mieszkaniach, domach. To dzięki nim często potrafimy oderwać się od problemów dnia codziennego, zrelaksować się, odprężyć. Dostarczają nam wiele radości. Koty i psy potrzebują nas tak samo jak my ich. Czasem jednak wzajemne stosunki człowieka ze zwierzęciem nie są satysfakcjonujące. Pojawiają się rozczarowania, różnego rodzaju problemy, takie jak np. niszczenie przedmiotów, problemy z czystością, nieposłuszeństwo na spacerach i wiele innych.

Zoopsycholog pomaga właścicielom kota lub psa odbudować pozytywną relację zarówno dla właścicieli jak i zwierzęcia. Konsultacje zoopsychologiczne odbywają się głównie w domu właściciela, czyli w środowisku życia kota czy psa. Podczas domowej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z właścicielami, który jest podstawą dalszej pracy. Zadaniem zoopsychologa jest ustalenie przyczyny problemów z zachowaniem, postawienie diagnozy i ustalenie terapii.

Po około 3 tygodniach powinno odbyć się kolejne spotkanie w celu sprawdzenia efektów prowadzonej terapii, omówienie problemów podczas wprowadzania zmian, jeśli się takie pojawiły w celu udoskonalenia strategii, która pozwoli przywrócić harmonię.

Jeśli zachowanie Twojego zwierzaka przysparza Ci zmartwień lub kłopotów, to chętnie Ci pomożemy.

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem tel 511 615 652 lub mailowo psycholog@na4lapy.pl i po krótce opisz swój problem. Oddzwonimy do Ciebie w przeciągu 24h lub szybciej!

Za dział zoopsychologia w na 4 ŁAPY odpowiada Basia Gałęzowska.

Print Friendly, PDF & Email