Artykuły

Ten pies przebiegł ponad 300 km, by wrócić do domu!

23 maja, 2016 / 24 komentarze

Znacie stan, kiedy tęsknota za domem jest tak silna, że jesteście w stanie rzucić wszystko inne, by tylko znowu znaleźć się w znajomym i bezpiecznym miejscu? Psiak Pero zna to na pewno! Przebiegł bowiem ponad 330 kilometrów, by znaleźć się w domu.

Daleka podróż

Shan i Alan James prowadzą w Wielkiej Brytanii farmę. Oprócz 3 tysięcy owiec mają także kilka pasterskich psów, które pomagają im w pracy. Jednym z takich czworonogów jest właśnie Pero. Jego właściciele mieli wypróbować pracę jednego ze swoich psiaków na farmie oddalonej o ponad 300 kilometrów od ich rodzinnych stron, a konkretniej w Cockermouth. Wysłali tam właśnie 5-letniego Pero. Border collie znakomicie sprawdza się w pracy z mniejszymi stadami owiec, jak mówią dla portalu „Buzzfeed” właściciele.

Psiak został wysłany na nową farmę pod koniec marca. Uciekł z niej 8-ego kwietnia. Jest jednak zachipowany dlatego też właściciele nie martwili się, czy zdołają go odnaleźć. Liczyli na to, że sam wróci. Jakież było jednak ich zdziwienie kiedy to zobaczyli Pero na swoim progu. Ponad 300 kilometrów od miejsca, w którym go zostawili. Podróż zajęła czworonogowi 13 dni.

Szczęśliwe zakończenie

Rodzina Jamesów długo nie mogła wyjść z szoku. Na szczęście psiak nie ma żadnych obrażeń, a jego zdrowie nie budzi zastrzeżeń. Właściciele nie rozważają już nawet ponownego przeniesienia Pero. Jak mówią, byłoby to wobec niego „nie fair”. I trudno nie przyznać im w tym racji.

Pisaliśmy niedawno w naszym serwisie o cudownym powitaniu psa i właścicielki po latach rozłąki. Nie da się przejść obojętnie obok tego typu historii. Udowadniają nam one, jak podobne do naszych emocji odczuwają też zwierzaki.  Bliskości psa i człowieka nie da się nieraz opisać słowami.

Źródło: Zpazurem

Print Friendly, PDF & Email

24 thoughts on “Ten pies przebiegł ponad 300 km, by wrócić do domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *