Artykuły

15 zaskakujących prawd, która wyjaśniają zachowanie kotów

24 marca, 2016 / 25 753 komentarze

Z przymróżeniem oka, dzięki JoeMonster.org

Dzięki nim już nigdy nie dasz się nabrać na gadanie pseudoekspertów i nie spojrzysz na kota w ten sam sposób, co kiedyś.

#1. Tyłek mu drży – jest gotowy do skoku

1
Opinia „eksperta”: Koty się wiercą, by ustawić się na doskonały atak/skok.

Prawda: Koty mają nadajniki satelitarne w tyłkach i co jakiś czas muszą je skalibrować.

#2. Turla się po dywanie

2

Opinia „eksperta”: Kot pokazuje uległość lub zaprasza do zabawy.

Prawda: Twój kot zjadł zepsute tajskie jedzenie i teraz zwija się z bólu.

#3. Mruży oczy na twój widok

3

Opinia „eksperta”: Jak twój pupil mruży oczy to znaczy, że jest zadowolony. Jeśli robi to patrząc na ciebie, to jest to oznaką zaufania.

Prawda: Jego oczy są bardzo wrażliwe, nie tylko na słońce. Daje ci do zrozumienia, że chce dostać nowe Ray-Bany.

#4. Wypina tyłek w twoją stronę

4

Opinia „eksperta”: To jest jeden ze sposobów, w jaki się z tobą wita.

Prawda:Twój kot po prostu oczyścił swój tyłek i chce ci go pokazać. Spójrz na ten nieskazitelnie czystą część i powiedz: „Bardzo ładna dupa. Dobra robota, kocie!”.

#5. Śpi tworząc idealny okrąg

5

Opinia „eksperta”: Dzięki temu zachowuje ciepło ciała.

Prawda: Czas jest cykliczny i nikt nie rozumie tego lepiej niż koty. Jeśli śpi w taki sposób to oznacza, że świat się kończy.

#6. Ugniata coś łapkami

6

Opinia „eksperta”: Małe kocięta uklepują brzuch matki, by zaczęła wytwarzać pokarm. To jest najbardziej prawdopodobna wersja tego, dlaczego tak się zachowują. To może być również instynktowna część kładzenia się do snu.

Prawda: Twój kot oglądał program w telewizji, w którym ugniatali ciasto i chce się zapisać na kurs gotowania.

#7. Siedzi w pozycji „kociego bochenka”

7

Opinia „eksperta”: Wkłada łapy pod siebie, bo dzięki temu czuje się bezpieczniej oraz utrzymuje temperaturę ciała.

Prawda: Twój kot jest zły, że nie zapisałeś go na kurs gotowania i myśli, że jedynym sposobem aby ciebie namówić jest udawanie, że jest bochenkiem chleba.

#8. Ma podniesioną nogę podczas mycia

8

Opinia „eksperta”: Podnosi nogę, aby ułatwić sobie mycie.

Prawda: Zapomnij o kursie gotowania, twój kot chce się teraz nauczyć grać na wiolonczeli. Zwróć uwagę jak naśladuje grę na tym instrumencie.

#9. Pokazuje ci swój brzuszek

9

Opinia „eksperta”: Wystawiony brzuch jest oznaką zaufania.

Prawda: To jest pułapka! On wie, że nie możesz się oprzeć temu widokowi i będziesz musiał go pogłaskać, a wtedy się rzuci na ciebie. Uważaj!

#10. Wpatruje się w przestrzeń z szeroko otwartymi oczami

10

Opinia „eksperta”: Koty mają wyostrzone zmysły i najmniejszy ruch zwróci ich uwagę. Prawdopodobnie widział jakiegoś robaka.

Prawda: Czyste zło. Przechodziły tędy demony bez skóry, które tylko koty mogą zobaczyć. Pozostaje ci uciekać z tego domu.

#11. Śpi w kartonie

11

Opinia „eksperta”: Koty lubią siedzieć w ograniczonej przestrzeni. Czują się bezpieczniejsze.

Prawda: Futrzak przechodzi przez kryzys w swoim życiu i rozmyśla nad ucieczką do Chin, bo czuje, że tam uda mu się coś osiągnąć. Zamknij pudełko, zaklej je i następnie wyślij do Azji, aby go uszczęśliwić.

#12. Przytula się i gryzie

12

Opinia „eksperta”: Wrestling i gryzienie są dla nich normalną częścią zabaw.

Prawda: Dzięki jego wyostrzonym zmysłom zauważył, że masz w sobie wszczepionego chipa. On wie, że musi to szybko usunąć z twojego ciała, tak że usiądź wygodnie i się wyluzuj.

#13. Mruczy przez okno patrząc się na ptaki

13

Opinia „eksperta”: Mruczenie jest naturalnym odruchem w oczekiwaniu na polowanie.

Prawda: Twój kot jest w rzeczywistości ptakiem i chce polatać z innymi.

#14. Siedzi na komputerze w momencie kiedy musisz pracować

14

Opinia „eksperta”: Koty lubią ciepłe miejsca, a laptop jest ciepły.

Prawda: On wie, że co chwilę śledzisz swoją eks, dlatego postanowił interweniować.

#15. Gdzieś zniknął i nie możesz go znaleźć

15

Opinia „eksperta”: Koty są mistrzami w ukrywaniu się.

Prawda: Koty są podróżnikami w czasie. Prawdopodobnie jest w feudalnych Chinach. Nie martw się, (może) niedługo wróci.

 

Zródło: JoeMonster.org

Print Friendly, PDF & Email

25 753 thoughts on “15 zaskakujących prawd, która wyjaśniają zachowanie kotów

  1. „I need to to thank you for this good read!! I definitely loved every little bit of it. I have got you book-marked to check out new stuff you postÖ}” visit my web pagevisit my webpage|”I need to to thank you for this good read!! I definitely loved every little bit of it. I have got you book-marked to check out new stuff you postÖ}” view website|”I need to to thank you for this good read!! I definitely loved every little bit of it. I have got you book-marked to check out new stuff you postÖ}” visit my webpage|”I need to to thank you for this good read!! I definitely loved every little bit of it. I have got you book-marked to check out new stuff you postÖ}” visit the following internet site|”I need to to thank you for this good read!! I definitely loved every little bit of it. I have got you book-marked to check out new stuff you postÖ}” visit my website|”I need to to thank you for this good read!! I definitely loved every little bit of it. I have got you book-marked to check out new stuff you postÖ}” visit link|”I need to to thank you for this good read!! I definitely loved every little bit of it. I have got you book-marked to check out new stuff you postÖ}” Visit Homepage|”I need to to thank you for this good read!! I definitely loved every little bit of it. I have got you book-marked to check out new stuff you postÖ}” visit the following post|”I need to to thank you for this good read!! I definitely loved every little bit of it. I have got you book-marked to check out new stuff you postÖ}” visit my webpage}

  2. I don’t need to tell you how important it is to optimize every step in your SEO pipeline. But unfortunately, it’s nearly impossible to cut out time or money when it comes to getting good content. At least that’s what I thought until I came across Article Forge… Built by a team of AI researchers from MIT, Carnegie Mellon, Harvard, Article Forge is an artificial intelligence (AI) powered content writer that uses deep learning models to write entire articles about any topic in less than 60 seconds. Their team trained AI models on millions of articles to teach Article Forge how to draw connections between topics so that each article it writes is relevant, interesting and useful. All their hard work means you just enter a few keywords and Article Forge will write a complete article from scratch making sure every thought flows naturally into the next, resulting in readable, high quality, and unique content. Put simply, this is a secret weapon for anyone who needs content. I get how impossible that sounds so you need to see how Article Forge writes a complete article in less than 60 seconds! order here.